Mikrobiologia
NADCHODZĄCE SZKOLENIA
 23-24.03.2023 r. „Tajniki diagnostyki mikrobiologicznej E. coli (i STEC) w łańcuchu żywnościowym wg najnowszych norm ISO 16649 (Arkusze 1-3), PN-ISO 7251:2006 i ISO/TS 13136:2012 (STEC E. coli)"
PODŁOŻA CHROMOGENNE

BioMaxima S.A. posiada wysokiej  jakości pożywki chromogenne w tym do wykrywania drobnoustrojów o różnych mechanizmach oporności (MRSA), VRE, ESBL, KPC). Ich zastosowanie w badaniach skriningowych jest bardzo powszechne.

Odpowiednio dobrane składniki mieszaniny chromogennej umożliwiają bezpośrednią identyfikację nawet gatunków drobnoustrojów, co skraca czas oczekiwania na wynik do 24 godzin i umożliwia podjęcie właściwych działań terapeutycznych lub epidemiologicznych.  Ważne jest również to, że brak wzrostu charakterystycznych kolorowych kolonii kończy etap badania.

Prócz zastosowania w mikrobiologii klinicznej  pożywki chromogenne ze względu na swoje właściwości znajdują także zastosowanie w badaniach wody, żywności, próbek środowiskowych, a także w klinice weterynaryjnej. 
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą podłoży chromogennych BioMaxima S.A.

real-time PCR

Rosnące wymagania rynku szczególnie co do czasu badania próbki, dokładności metody i nakładu pracy sprawiły, że  BioMaxima S.A. postawiła sobie za cel stworzenie produktów odpowiadających takiemu zapotrzebowaniu. Oferta firmy BioMaxima S.A. powiększyła się o produkty z wykorzystaniem metody Real -Time PCR.

W porównaniu z metodami tradycyjnymi testy Real -Time PCR są prostymi i szybkimi testami jakościowymi polegającymi na wykryciu odpowiednio charakterystycznych sekwencji DNA obecnych w badanej próbce. Testy wykorzystują  sprawdzoną i udokumentowaną metodę łańcuchowej reakcji polimerazy w czasie rzeczywistym (real-time PCR).

BioMaxima S.A. z powodzeniem wprowadziła test genetyczny do identyfikacji koronawirusa SARS-CoV-2(SARS-CoV-2 Real Time PCR LAB-KITTM). Aktualnie zarejestrowaliśmy test typu multipleks do identyfikacji aż siedmiu patogenów układu oddechowego: SARS-CoV-2 virus, Influenza B virus, Respiratory Syncitial Virus A and B(SARS/Flu/RSV Teal Time PCR LAB- KITTM). W przygotowaniu mamy tetsty genetyczne do identyfikacji innych patogenów( wirusowych i bakteryjnych) odpowiedzialnych za zakażenia układu oddechowego, pokarmowego oraz przenoszonych drogą płciową. Testy te pozwolą profesjonalnie wesprzeć pracę diagnostów laboratoryjnych w i tak trudnym dla nich czasie pandemii.